Zajęcia popołudniowe 2021/22


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.English Spark
dla klas I-III

Rozwiązywanie krzyżówek i innych słownych łamigłówek to doskonały sposób nauki obcego języka. Na zajęciach dzieci poznają nowe słownictwo dzięki klasycznym logogryfom, rebusom, łamigłówkom z przestawianiem liter oraz diagramom. Wypełnianie krzyżówek i wpisywanie odpowiednich wyrazów to zabawa i nauka w jednym! Dzięki zadaniom. Na zajęciach nawiążemy także przyjaźń m.in. z wesołym psem Harrym i będziemy towarzyszyć mu w jego przygodach na Wyspach. Celem tych zajęć jest kształtowanie poczucia pewności siebie przy komunikacji z użyciem języka angielskiego oraz wdrażanie do kreatywnego tworzenia pomysłów i rozwiązań różnych problemów.

Prowadzi:  Martyna Jakubowska


Zuchy dla klas I-III

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!

Prowadzi: Weronika Bieńkowska


koło teatralne dla klas I-III

To miejsce rozwijania talentów aktorskich. Podczas zajęć ćwiczymy dykcję, oswajamy tremę i uczymy się ekspresji.
Wspólnie przygotowujemy szkolne spektakle. Daj sobie szansę wystąpienia na deskach naszego szkolnego teatru. To niesamowita przygoda, która przynosi ogromną satysfakcję i uczy współdziałania. Kształtuje również odpowiedzialność za przyjęte zobowiązania. Wszak Twojej roli za Ciebie nie nauczy się nikt. Spróbuj swoich sił. Chętnie Ci w tym pomogę. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru.

Prowadzi:  Agata Czyrka


Kids Dance dla klas I-III

Zajęcia muzyczno-ruchowe stanowią ciekawą propozycję dla uczniów lubiących aktywność fizyczną w rytm muzyki. W trakcie lekcji wszyscy poruszają się głównie do popularnych przebojów. Poprawa kondycji i sprawności ruchowej, nauka kroków i figur tanecznych stanowią wsparcie dla rozwoju każdego z uczestników. Zajęcia Kids Dance poprawią nastrój każdego z uczniów, urozmaicą dzień dając energię i radość ze wspólnie spędzanego czasu w iście dyskotekowym klimacie. Na każdej lekcji tańczy się do piosenek na wzór prowadzącej. Choreografia się powtarza, a więc uczeń jest w stanie świetnie się bawić.

Prowadzi: Kamila Kroszka


zabawy ruchowe  dla klas I-III

Skoro ruch to zdrowie i śmiech to zdrowie, to dlaczego nie połączyć tych dwóch rzeczy, tworząc zabawy ruchowe? Na zajęciach rozwijamy wszystkie cechy motoryki, czyli: siłę, szybkość, wytrzymałość, zwinność i gibkość. Zabawy ruchowe poprawiają nie tylko sprawność fizyczną, ale także sprawność umysłową, likwidują napięcie nerwowe oraz sprzyjają czynnemu wypoczynkowi
Prowadzi: Magdalena LewandowskaZręczne Ręce dla klas I-III 

To zajęcia podczas, których uczniowie mają szansę na rozwijanie swoich umiejętności plastycznych, a przy tym kształtują mała motorykę, cierpliwość, kreatywność – tak ważne podczas nabywania umiejętności szkolnych. Razem malujemy, lepimy, szyjemy, wycinamy, konstruujemy – staramy się w twórczy i zabawny sposób spędzać popołudnia.
Prowadzi: Agata Czyrka


Fitness  dla klas I-III

Różnorodne ćwiczenia fizyczne o różnej intensywności wszechstronnie wzmacniające mięśnie, poprawiający sprawność i kondycję oraz zwiększający gibkość. Trening pomaga w nauce prawidłowego wykonywania codziennych czynności.

Prowadzi:  Elżbieta Olefir


Poczytanki dla klas I-III

Opanowanie trudnej sztuki czytania wymaga dobrego przygotowania i wielu różnorodnych ćwiczeń. “Poczytanki” to wyjątkowe zajęcia przeznaczone dla dzieci gotowych do podjęcia nauki czytania jak i chcących poznawać różne książki. Zajęcia zapewniają dziecku nie tylko wiele satysfakcji z doskonalenia sztuki czytania, ale także przełoży się na lepsze przygotowanie do podjęcia nauki! Rozwija zainteresowania kulturą, literaturą, ale również odkrywa świat wspaniałych przygód  w przyjaznej i atrakcyjnej formie. Poczytanki są przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane, książkowe postacie. W ramach zajęć będziemy wspólnie czytać książki, ale również mieć możliwość dzielenia się opinią na temat tego co w danej pozycji nam się spodobało.

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Sportowe odprężanki dla klas I-III

Statyczne ćwiczenia rozwijające wytrzymałość, poprawiające sprawność oraz elastyczność mięśni, w których ważna jest przede wszystkim technika i precyzyjność ich wykonania, a nie ich ilość czy intensywność. Uczy kontrolowania własnego ciała i wzmacnia mięśnie.

Prowadzi: Elżbieta Olefir


Zaczarowany ołówek dla klas I-III

Tworząc, możesz stopniowo odkrywać Siebie. Sztuka ma wielką moc przekazu! Dla dzieci twórczych niczym Leonardo da Vinci, robiących pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych oferuję zajęcia “Zaczarowany ołówek”, na których będzie możliwość poruszania się po różnych dziedzinach sztuki. Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Poprzez zabawę rozwijać będziemy zdolności manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować poczucie estetyki.

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Zajęcia baletowe dla klas I-III i IV-VI

Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało, nadając siły i elastyczności mięśniom. Dzięki nim uczniowie nabywają koordynacji, rozwijają pamięć ruchową, precyzję, perfekcję,
oraz poczucie rytmu. Poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania zdobytych umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach.
Mają tez okazję przedstawiać własne improwizacje taneczne. Zapraszamy na zajęcia baletowe, które oprócz nauki skomplikowanych pas zapewniają zabawę w teatr.

Prowadzi: Anna Mrozowska


Piłka nożna dla klas I-III i IV-VI

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na zajęciach poznawać będziemy podstawowe jej elementy jak prawidłowe kopnięcie piłki, podanie, drybling, sztuczki piłkarskie i wiele innych. Podczas ćwiczeń poznajemy również zasady gry. Piłka nożna rozwija naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, wytrzymałość, pamięć ruchową oraz refleks.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Lekkoatletyka dla klas I-III i IV-VI

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu, nazywana Królową Sportu, oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne to: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Kiwaczki – jęz. rosyjski dla klas I-III i IV-VI

W czasie tych zajęć dzieci poznają podstawy języka rosyjskiego. Nauczą się nowego alfabetu i stworzą swoje pierwsze zdania. Rozwiną sprawności rozumienia mowy ze słuchu, mówienia, czytania, pisania, ze szczególnym naciskiem na rozwój kompetencji komunikacyjnych. W tej fantastycznej językowej przygodzie będzie towarzyszył nam bohater opowiadań autorstwa Eduarda Uspienskiego – Kiwaczek.

Prowadzi: Martyna Jakubowska


Open Art dla klas IV-VI

Zapraszam na warsztaty twórczości, które będą okazją do przeżywania niecodziennych przygód i ekscytującą zabawą, bez rywalizacji. Mamy dobrze się bawić i odkryć przyjemność z tworzenia. Zajęcia ogólnorozwojowe łączą wiele dziedzin: świat literatury, kultury, historii i sztuki. Dzieci przez kontakt z dźwiękiem/muzyką, literaturą, zabawą słowem, sztuką rozwiną wyobraźnię i kreatywność. Uczą się swobodnego bycia w grupie, twórczej ekspresji oraz integracji ciała i emocji. Zajęcia będą oparte o elementy arteterapii i teatralnej improwizacji. Twórcze spotkania integrują, pomagają w pokonywaniu nieśmiałości i uczą wyrażania własnych myśli, działania i myślenia wspólnotowego. Każdy cykl zajęć będzie oparty wokół tematu, który przedyskutujemy na początku spotkania – poznamy opinie uczestników, otworzymy się na nowe pomysły, może nawet uda nam się zobaczyć świat oczami kogoś innego?

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Koło Teatralne dla klas  IV-VI

To miejsce rozwijania talentów aktorskich. Podczas zajęć ćwiczymy dykcję, oswajamy tremę i uczymy się ekspresji.
Wspólnie przygotowujemy szkolne spektakle. Daj sobie szansę wystąpienia na deskach naszego szkolnego teatru. To niesamowita przygoda, która przynosi ogromną satysfakcję i uczy współdziałania. Kształtuje również odpowiedzialność za przyjęte zobowiązania. Wszak Twojej roli za Ciebie nie nauczy się nikt. Spróbuj swoich sił. Chętnie Ci w tym pomogę. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru.

Prowadzi: Ligia Pawlak-Basińska


Klub Odkrywców dla klas IV-VI

Kim są odkrywcy? To osoby, które poszukują tajemniczych krain, sięgają w kosmos i do wnętrza Ziemi, odkrywają prawa natury i dokonują niesamowitych wynalazków. Jeśli czujesz, że takim kimś jesteś lub dopiero chcesz dołączyć do takich osób, to ten klub jest dla Ciebie! Będziemy wirtualnie podróżować i dogłębnie badać otaczający nas niesamowity świat. I będziemy się bardzo dziwić temu, co spotkamy na naszej drodze odkrywców!

Prowadzi: Łukasz Mędrzycki


Klub Przyrodnika dla klas IV-VI

Są to zajęcia, na których pielęgnujemy naturalną potrzebę poznawania świata i przyrody.  Przelewamy, dosypujemy, badamy, eksperymentujemy, kopiemy w ziemi, rozmawiamy.
Zadajemy pytania, szukamy odpowiedzi, a przy tym dobrze się bawimy. Dzieci tutaj nie są wykonawcami planu, ale kreatorami rzeczywistości.

Prowadzi: Agnieszka Suszczyńska


Filozofik dla klas IV-VI

Dociekania rozwijają przede wszystkim refleksyjność, czyli twórcze i krytyczne myślenie. Dzieje się tak poprzez docenianie pytań dzieci i wspólne szukanie pogłębionej odpowiedzi.

Wymaga to od uczestników otwartości, uważnego słuchania i uwzględniania zdania innych przy wymyślaniu logicznej argumentacji. Różnica zdań jest cenna, ale w efekcie nie chodzi tu o zwycięstwo czyjejś racji, lecz lepsze zrozumienie wybranego przez grupę problemu.
Założeniem programu Filozoficznych dociekań jest docenienie dziecięcego myślenia, wyrażające się w nieingerowanie nauczyciela w jego treść. Pozwala to na samodzielne wykorzystywanie (doskonalenie) narzędzi myślowych w budowaniu zintegrowanego obrazu świata w oparciu o aktywnie wykorzystywaną wiedzę.
Materialny owoc całego roku zajęć to wydana we współpracy z innymi szkołami gazeta-FILOZOFIK.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


Drużyna Harcerska dla klas IV-VI

Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, chcesz działać na rzecz społeczności lokalnej, a jednocześnie uwielbiasz wycieczki – to miejsce właśnie dla ciebie!

Podczas zbiórek harcerskich nabywamy przydatne w życiu umiejętności, uczymy się poruszać w terenie, udzielania pierwszej pomocy, podejmujemy także działania na rzecz innych, a przy tym zdobywamy sprawności – które pozostają z nami na całe życie. Staramy się jak najwięcej harcować na świeżym powietrzu. Pozwól oczarować się blaskowi ogniska i obserwacji gwiazd pod namiotem. A może to właśnie tu poznasz bliżej kogoś, kto będzie Twoim przyjacielem lub przyjaciółką na całe życie. Przyjaźnie harcerskie są bardzo trwałe. Wiem to z własnego doświadczenia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Prowadzi: phm. Ligia Pawlak-Basińska


Movers dla klas IV-VI

Zajęcia przygotowujące do przystąpienia do egzaminu Cambridge English: Young Learners na poziomie Movers (A1), rozwijające wszystkie umiejętności potrzebne dzieciom, by komunikować się w języku angielskim. Na zajęciach doskonalimy mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów ze strukturą egzaminu oraz przećwiczenie podstawowych form zadań, tak, aby z większą pewnością siebie podeszli do egzaminu. Wszystkie zadania oparte są na tematyce i sytuacjach zaczerpniętych z życia.
Prowadzi: Joanna Wojdyło-Boczar


Flayers dla klas IV-VI

Flyers, przygotowanie do egzaminu Cambridge na poziomie A2.
Flyers to ostatni z trzech dostępnych testów Cambridge English Qualifications dla dzieci, przeznaczonych dla dzieci w wieku 8-12 lat. Test ten pokazuje, że Twoje dziecko rozumie prosty język angielski, używany w codziennych sytuacjach i potrafi posługiwać się nim na poziomie podstawowym. Flyers składa się z trzech części przygotowanych w taki sposób, aby motywować i zachęcać do nauki. Każdy test Cambridge English dla najmłodszych jest skorelowany z odpowiednim poziomem Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego (CEFR), w którym tzw. Can Do statements informują, co kandydat zdający dany poziom potrafi po angielsku.
Prowadzi: Piotr Małachowski


gry i zabawy dla klas IV-VI

Na zajęciach poznamy szeroką gamę gier i zabaw rekreacyjno – sportowych (min. terenowych, z wykorzystaniem elementów gier zespołowych i innych dyscyplin, z wykorzystaniem różnych przyborów), które wprowadzą nas w radosny nastrój i dobre samopoczucie, rozwiną naszą sprawność fizyczną i umysłową, wyrobią  dodatnie cechy charakteru, a w szczególności umiejętność zespołowego współzawodnictwa i współdziałania.
Prowadzi: Robert Graczyk


szachy, warcaby dla klas IV-VI

Nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.
Prowadzi: Leszek Ossowski


Nasze Atuty więcej >>>