Zajęcia popołudniowe


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.


Zajęcia baletowe

Taniec klasyczny jest sztuką, której ulotne piękno trwa tylko tyle, ile ruch tancerza.
Nasze zajęcia baletowe budzą w dzieciach wrażliwość na piękno, ruch i muzykę. Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało. Nadają elastyczność i siłę mięśniom. Uczą odpowiedniej postawy i gracji, wdzięku oraz dbałości o gest.
Jednocześnie balet otwiera przed dziećmi świat muzyki klasycznej z jego harmonią i bogactwem dźwięków, a także magiczną atmosferę teatru, również od strony kulis.
Mali tancerze poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania swoich umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach. Mają też okazję, przed prawdziwą publicznością, przedstawiać własne improwizacje taneczne.
Z pewnością niewielu z nich będzie w przyszłości zawodowymi tancerzami, ale umiejętność pięknego poruszania się i wrażliwość na muzykę zostanie im na całe życie.
Prowadzi: Anna Mrozowska


Zajęcia taneczne

Program zajęć przedszkolnych skierowany jest specjalnie do dzieci w wieku 3-6 lat. Przez zabawę poznają one elementy baletu, tańca ludowego, nowoczesnego oraz towarzyskiego.
Podczas zajęć dzieci będą poznawać podstawowe kroki i figury najbardziej znanych tańców oraz przygotowywać proste układy muzyczno-ruchowe do wybranych utworów.
Oprócz rozwijania umiejętności tanecznych dzieci będą miały okazję wciąż rozwijać percepcję ruchową i wzrokowo-ruchową oraz koordynację w zabawach rozgrzewkowych. ( „czekolada”, „taniec robotów”, „literki”,„waka waka”, “sałatka owocowa” “smerfy”)
Tańce,których podstawy dzieci poznają w trakcie trwania zajęć to: Polonez, Krakowiak, Kujawiak, Mazur, Polka, Salsa, Cha-cha-cha, Rock and roll, Walc.
Zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do możliwości dzieci w wieku szkolnym, pozwalającym na doskonały rozwój psycho-ruchowy dzieci.
Prowadzi: Anita Szopa


Drama

Drama to metoda nauczania koncentrująca się na wszechstronnym rozwoju uczniów i
przygotowaniu ich do odgrywania ról społecznych. Na cotygodniowych zajęciach będziemy
nie tylko przygotowywać sztukę teatralną, lecz również ćwiczyć umiejętności autoprezentacji.
Głównym celem zajęć będzie rozwijanie w dzieciach kreatywności, samodzielności w
myśleniu oraz umiejętności nawiązywania dialogu. Zajęcia prowadzone w j. angielskim.
Prowadzi: Paulina Czarnota


Filozoficzne Dociekania

Na czym zatem polega udana, spełniająca swe cele lekcja zwana dociekaniami filozoficznymi z
dziećmi? Co jest jej specyficzną wartością?
Osobiście największą wartość tego przedmiotu, czy metody, upatruję w docenieniu myślenia
dziecięcego. Pomocą dla dzieci w pogłębianiu ich myśli, mogą być pytania nauczyciela, ale tylko
takie, które nie naprowadzają na „ pożądany tok rozumowania”, lecz pozwalają doprecyzować
wypowiedź, znaleźć argumenty , przykłady, kontrprzykłady, powiązania między wypowiedziami.
Nie podam Państwu zatem tematów poszczególnych zajęć. Będą one każdorazowo wyborem naszej
wspólnoty dociekającej, jaką mam nadzieję, zacznie stawać się grupa dzieci uczestniczących
regularnie w zajęciach.
Dzięki zapisywaniu dziecięcych pytań i nagraniom rozmów, możliwe będzie podzielenie się z
Państwem fascynującą wymianą myśli młodych ludzi a także zamieszczenie wybranych z nich w
kolejnym numerze Filozoficznej gazety dzieci: Filozofik.
Gazeta ta, ukazująca się raz do roku, prezentuje „owoce” podobnych zajęć z kilku współpracujących
ze sobą szkół. Każdy z trzynastu numerów gazety poświęcony jest jednemu tematowi, który
demokratycznie zaproponowali i wybrali uczniowie zebrani w Redakcji dziecięcej. W tym roku
szkolnym tematem będzie : Życie.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


 

Crafts

Crafts czyli zajęcia, prowadzone po angielsku,  poświęcone nie tylko rozwijaniu w dzieciach umiejętności manualnych lecz również pracy w grupie, kreatywnego myślenia, a także pokazujące różne możliwości ekspresji. Na zajęciach będziemy pracować głównie nad projektami językowymi i starać się przedstawić je w atrakcyjnej formie wizualnej.


Zręczne ręce

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego warto w nich tę zdolność pielęgnować i rozwijać. Podczas zajęć koła „Zręczne ręce” będziemy poznawać, poszukiwać, tworzyć i eksperymentować, a przede wszystkim – dobrze się bawić.  Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Wykorzystamy papier, farby, klej, nożyczki, filc, włóczki, tkaniny i wiele innych materiałów, by wyczarować cuda użytkowe i dekoracyjne, zawsze niezwykłe i miłe dla oka. Zajęcia służą rozwijaniu zdolności manualnych dzieci, ich zainteresowań i talentów, ale także rozbudzają wyobraźnię, kształtują poczucie estetyki, ćwiczą cierpliwość i dokładność.


Lapbookowy zawrót głowy

Nauka wcale nie musi być nudna! Dzieciaki będą miały okazję przekonać się o tym, tworząc Lapbooki – książki pełne informacji, ciekawostek i rysunków. Temat? Dowolny. Potrzebna będzie tylko głowa pełna pomysłów i wszystko, co wpadnie nam w ręce – karteczki, koperty, kolorowe taśmy klejące, flamastry, naklejki, guziki, obrazki, zdjęcia, pocztówki. Zupełnie przy okazji dzieci będą doskonalić czytanie i pisanie, staranne wycinanie i kolorowanie, estetyczne klejenie, rozwiną umiejętność zdobywania informacji, planowania i organizowania własnej pracy. Zatem, do dzieła!


Koło języka francuskiego

odbywa się raz w tygodniu. Podczas niego dzieci mają okazję do zetknięcia się z nowym dla nich językiem obcym. Rozwijamy na tych zajęciach kompetencję różnojęzyczną, świadomość językową oraz kompetencję komunikacyjną.  Nauczymy się podstawowych zwrotów. Poznamy ciekawostki z zakresu kultury frankofońskiej.
Prowadzi: Weronika Rzadkowska


Zajęcia czytelnicze w ramach projektu
NASZA MAŁA BIBLIOTEKA
we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Nadarzyn

„„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach w Słowenii. Główne cele projektu „Nasza Mała Biblioteka” to:
• propagowanie czytania książek wśród dzieci,
• kształtowanie gustów literackich i plastycznych najmłodszych czytelników,
• rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
• prezentacja kultury Polski, Estonii, Łotwy i Słowenii,
• integracja twórców książek czterech europejskich partnerów,
• bezpośredni kontakt młodych czytelników z twórcami książek,
• nawiązanie nowych kontaktów oraz wzmocnienie komunikacji między osobami i instytucjami przystępującymi do projektu.”
Ponad to dzieci będą brać udział w wolontariacie realizowanym w nadarzyńskiej bibliotece. M.in. do zadań należeć będzie okładanie książek, sklejanie podartych stron, ostemplowywanie nowych pozycji itp.


Zabawy piaskiem kinetycznym KINESTUSIE

Zabawa piaskiem kinetycznym to czas nawiązywania i rozwijania przyjaźni rówieśniczej, czas na relaks, kreatywność, dużą swobodę, a także sposób na bezwiedny rozwój motoryki małej, ćwiczenia koncentracji uwagi, szacowania, ważenia. A co najważniejsze – każdemu coś wychodzi. Jest to również czas rozwijania umiejętności sprzątania po zabawie!


Zuchy – Zbiórki 1NGZ ,,Radosne Wilczęta”

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki 1 Nadarzyńskiej Gromady Zuchowej ,,Radosne Wilczęta” to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!
Prowadzi: Weronika Rządkowska


Capoeira

Capoeira to brazylijska sztuka walki będąca połączeniem samoobrony z muzyką i tańcem. Zawiera bardzo dużo kopnięć, elementów gimnastycznych i akrobatycznych przez co doskonale wpływa na układ sensoryczny, równowagę i koordynację ruchową. Poprzez muzykę poprawia słuch i poczucie rytmu.
Prowadzi: Daniel Olenderek


Rugby TAG

Rugby TAG to świetna, bezkontaktowa alternatywa dla klasycznej wersji rugby – stworzona specjalnie dla dzieci. Rugby TAG pozbawione jest agresji i przemocy. Jest wspaniałą zabawą, rozwijającą przede wszystkim koordynację ruchową, uczącą myślenia i zdrowej rywalizacji. Zawodnicy grają w opaskach, przypiętych na wysokości bioder z dwoma znacznikami, tzw. tagami. Gra polega na zdobyciu przyłożenia na lub za linią, wyznaczającą pole punktowe drużyny przeciwnej.


Klub Małego Konstruktora

W czasie tych zajęć dziecko wcieli się w rolę konstruktora, odpowiedzialnego za swój projekt.

Z puzzli 3D, drewnianych modeli do składania i klocków konstrukcyjnych powstaną niepowtarzalne dzieła, budowle, pojazdy, modele zwierząt, różne skomplikowane struktury, wszystko to, na co tylko pozwoli dziecięca fantazja.
Zajęcia te są wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, kształtują wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne, rozwijają percepcję wizualną i przestrzenną, uczą koncentracji i pracy w zespole oraz wzmacniają u dzieci poczucie własnej wartości.


Szermierka

Uczniowie Pitagorasa spotykają się na treningach szermierczych.  Szermierka z jednej strony rozwija sprawność fizyczną w tym refleks, ale także uczy szacunku dla rodzimej tradycji, przestrzeganie zasad uczciwości w walce i postaw honorowych.


Klub Małego Podróżnika

Świat jest różnorodny, żyją na nim ludzie różnych ras i narodowości, którzy różnią się między sobą nie tylko kolorem skóry czy wzrostem, ale również językiem, kulturą, sposobem życia. Tą wiedzę chcemy przekazać naszym Klubowiczom. Podczas zajęć odbędziemy niezapomniane podróże po różnych krajach. Dowiemy się między innymi: dlaczego Egipcjanie grzebali mumie? Dlaczego powstały piramidy? Co oznacza po polsku Hakuna Matata? Jakie zwierzęta żyją w Afryce? Kim jest Befana? W jakim kraju mężczyźni chodzą w spódnicach? Gdzie obchodzi się Święto Światła? Kiedy Chińczycy obchodzą Nowy Rok?
Spróbujemy: jeść pałeczkami, napisać chińskie znaki, zrobić chińskiego smoka, zawinąć mumię, zbudować piramidę, zrobić meksykańską maskę, zatańczyć irlandzki taniec itd. Poznamy również tradycyjne stroje i potrawy z różnych części świata, usłyszymy tradycyjną muzykę i pobawimy się w dziecięce zabawy z różnych krajów.


Klub Małego Odkrywcy

Tu każdy może stać się badaczem, jeśli tylko ma w sobie ciekawość świata i głowę pełną pytań. Wspólnie będziemy rozwiązywać fascynujące zagadki i poszukiwać odpowiedzi na naukowe pytania. Jak to zrobimy? Będziemy eksperymentować, doświadczać i obserwować otaczający świat. Dowiemy się między innymi: dlaczego wybuchają wulkany? Jak powstają skały? Jak wyhodować własny kryształ? Czy jak zrobić oranżadę? Aktywna zabawa i wspólne działanie umożliwią małym badaczom odkrywanie otaczającego świata.


Klub Gier Planszowych

Raz w tygodniu spotykamy się aby pograć w różnego rodzaju gry dla dzieci i w miłej atmosferze spędzić razem czas. Uczymy się poprzez zabawę ponieważ gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Uczą zasad komunikacji międzyludzkiej, integrują grupę, uczą planowania, myślenia strategicznego, przestrzegania reguł, konfrontują dziecko z przegraną. Wspólne granie w gry planszowe ma niezliczone zalety, dlatego zagrajmy razem w: Farmera, Chińczyka, Monopol, Carcassone, Labirynt, Rummicuba i inne ciekawe gry.


Szachy, warcaby

Nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.

 

Nasze Atuty więcej >>>