Zajęcia popołudniowe 2023/24


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.


Gry planszowe i karciane dla klas I-III

Gry planszowe i karciane to jedna z najstarszych form rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są źródłem dobrej zabawy oraz umożliwiają wspólne spędzanie czasu z kolegami. To świetny sposób na odpoczynek i relaks po dniu nauki. Dzięki tym grom trenować będziemy mózg, uczyć się zdrowej rywalizacji i umiejętności współpracy. Zapraszam!

Prowadzi: Paulina Szelerska


Zuchy dla klas I-III

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!

Prowadzi: phm. Filip Skorek



Klubik przyrodników dla klas I-III

Każde dziecko ma naturalną potrzebę odkrywania przyrody, której pielęgnacja jest głównym zadaniem tych zajęć. Będziemy zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi na łonie przyrody, w eksperymentach i książkach. Samodzielne dochodzenie do wiedzy uczy kreatywności, samodzielności, wspiera poczucie sprawczości. Poszerzamy wiedzę, walczymy z „syndromem deficytu natury” i dobrze się bawimy!

Prowadzi: Agnieszka Suszczyńska


Zajęcia muzyczno-rytmiczne dla klas I-III

Zajęcia muzyczno-rytmiczne pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Zajęcia mają wpływ na zdolności muzyczne dzieci i na ich sprawność fizyczną i umysłową. Poprawiają pamięć wzrokową i słuchową, przygotowują do występów publicznych, a także uczą współdziałania oraz podporządkowania się regułom.

Prowadzi: Paulina Szelerska


Akcja Inspiracja dla klas I-III

Te zajęcia to doskonała okazja dla uczniów z klas młodszych, aby odkrywać swoją kreatywność i rozwijać wyobraźnię. Podczas tych zajęć promujemy współpracę i radość z tworzenia, co pozwoli dzieciom rozwijać umiejętności, które posłużą im przez całe życie. Będziemy starać się stworzyć inspirujące środowisko, w którym dzieci mają okazję eksperymentować z różnymi materiałami, kształtując tym samym swoją twórczość.

Prowadzi: Aneta Nowak


Sensorki dla klas I – III

Zajęcia plastyczno- sensoryczne są dla dzieci ważne, zarówno dla rozwoju ich wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej. Stanowią one naturalną okazję do zabawy i ćwiczeń angażujących zmysły oraz pozytywnie oddziaływają na emocje. Wpływają też na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwój mowy, wspieranie układu ruchowego. Na zajęciach malujemy w rytm muzyki, robimy słoiki zapachowe, tworzymy masy sensoryczne, lepimy z plasteliny, barwimy pianki, robimy kolaże z makulatury, kruszymy lód oraz wykonujemy różnorodne prace plastyczne.

Prowadząca: Anna Kapczuk


Zaczarowany ołówek dla klas I-III

Tworząc, możesz stopniowo odkrywać Siebie. Sztuka ma wielką moc przekazu! Dla dzieci twórczych niczym Leonardo da Vinci, robiących pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych oferuję zajęcia “Zaczarowany ołówek”, na których będzie możliwość poruszania się po różnych dziedzinach sztuki. Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Poprzez zabawę rozwijać będziemy zdolności manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować poczucie estetyki.

Prowadzi: Wioletta Prusinowska


Poczytanki dla klas I-III

To miejsce, gdzie dzieci klas młodszych mogą znaleźć przyjemność w czytaniu, odkrywać nowe światy w książkach i jednocześnie rozwijać umiejętność relaksacji. Nasze zajęcia promują rozwijanie umysłu i spokój ducha, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym zabieganym świecie. Chcemy, aby dzieci odkryły, że czytanie to nie tylko nauka, ale także źródło radości i inspiracji..

Prowadzi: Anna Markowska


Zajęcia baletowe dla klas I-III i IV-VI

Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało, nadając siły i elastyczności mięśniom. Dzięki nim uczniowie nabywają koordynacji, rozwijają pamięć ruchową, precyzję, perfekcję,
oraz poczucie rytmu. Poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania zdobytych umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach.
Mają tez okazję przedstawiać własne improwizacje taneczne. Zapraszamy na zajęcia baletowe, które oprócz nauki skomplikowanych pas zapewniają zabawę w teatr.

Prowadzi: Anna Mrozowska


Piłka nożna dla klas I-III i IV-VI

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na zajęciach poznawać będziemy podstawowe jej elementy jak prawidłowe kopnięcie piłki, podanie, drybling, sztuczki piłkarskie i wiele innych. Podczas ćwiczeń poznajemy również zasady gry. Piłka nożna rozwija naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, wytrzymałość, pamięć ruchową oraz refleks.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Matematyka olimpijska

zajęcia odbywa się raz w tygodniu. Podczas niego uczniowie klas starszych mają okazję rozwiązywać zadania i zagadki matematyczne wykraczające poza program nauczania w szkołach podstawowych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów planujących się przygotować do wzięcia udziału w kuratoryjnym konkursie matematyczny lub Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

Prowadzi: Leszek Ossowski


Open Art dla klas IV-VII

Zapraszam na warsztaty twórczości, które będą okazją do przeżywania niecodziennych przygód i ekscytującą zabawą, bez rywalizacji. Mamy dobrze się bawić i odkryć przyjemność z tworzenia. Zajęcia ogólnorozwojowe łączą wiele dziedzin: świat literatury, kultury, historii i sztuki. Dzieci przez kontakt z dźwiękiem/muzyką, literaturą, zabawą słowem, sztuką rozwiną wyobraźnię i kreatywność. Uczą się swobodnego bycia w grupie, twórczej ekspresji oraz integracji ciała i emocji. Twórcze spotkania integrują, pomagają w pokonywaniu nieśmiałości i uczą wyrażania własnych myśli, działania i myślenia wspólnotowego.

Prowadzi: Wioletta Prusinowska


Klub Odkrywców dla klas IV-VII

Kim są odkrywcy? To osoby, które poszukują tajemniczych krain, sięgają w kosmos i do wnętrza Ziemi, odkrywają prawa natury i dokonują niesamowitych wynalazków. Jeśli czujesz, że takim kimś jesteś lub dopiero chcesz dołączyć do takich osób, to ten klub jest dla Ciebie! Będziemy wirtualnie podróżować i dogłębnie badać otaczający nas niesamowity świat. I będziemy się bardzo dziwić temu, co spotkamy na naszej drodze odkrywców!

Prowadzi: Łukasz Mędrzycki


Klub Przyrodnika dla klas IV-VII

Są to zajęcia, na których pielęgnujemy naturalną potrzebę poznawania świata i przyrody.  Przelewamy, dosypujemy, badamy, eksperymentujemy, kopiemy w ziemi, rozmawiamy.
Zadajemy pytania, szukamy odpowiedzi, a przy tym dobrze się bawimy. Dzieci tutaj nie są wykonawcami planu, ale kreatorami rzeczywistości.

Prowadzi: Agnieszka Suszczyńska


Filozofik dla klas IV-VII

Dociekania rozwijają przede wszystkim refleksyjność, czyli twórcze i krytyczne myślenie. Dzieje się tak poprzez docenianie pytań dzieci i wspólne szukanie pogłębionej odpowiedzi.

Wymaga to od uczestników otwartości, uważnego słuchania i uwzględniania zdania innych przy wymyślaniu logicznej argumentacji. Różnica zdań jest cenna, ale w efekcie nie chodzi tu o zwycięstwo czyjejś racji, lecz lepsze zrozumienie wybranego przez grupę problemu.
Założeniem programu Filozoficznych dociekań jest docenienie dziecięcego myślenia, wyrażające się w nieingerowanie nauczyciela w jego treść. Pozwala to na samodzielne wykorzystywanie (doskonalenie) narzędzi myślowych w budowaniu zintegrowanego obrazu świata w oparciu o aktywnie wykorzystywaną wiedzę.
Materialny owoc całego roku zajęć to wydana we współpracy z innymi szkołami gazeta-FILOZOFIK.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


Drużyna Harcerska dla klas IV-VII

Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, chcesz działać na rzecz społeczności lokalnej, a jednocześnie uwielbiasz wycieczki – to miejsce właśnie dla ciebie!

Podczas zbiórek harcerskich nabywamy przydatne w życiu umiejętności, uczymy się poruszać w terenie, udzielania pierwszej pomocy, podejmujemy także działania na rzecz innych, a przy tym zdobywamy sprawności – które pozostają z nami na całe życie. Staramy się jak najwięcej harcować na świeżym powietrzu. Pozwól oczarować się blaskowi ogniska i obserwacji gwiazd pod namiotem. A może to właśnie tu poznasz bliżej kogoś, kto będzie Twoim przyjacielem lub przyjaciółką na całe życie. Przyjaźnie harcerskie są bardzo trwałe. Wiem to z własnego doświadczenia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Prowadzi: phm. Ligia Pawlak-Basińska


Zajęcia z improwizacji teatralnej dla klas IV-VIII

Zajęcia z improwizacji teatralnej to przede wszystkim zabawy z wyobraźnią.
Sceny improwizowane:
✔ uczą współpracy w grupie,
✔ rozwijają kreatywność,
✔ uczą elastyczności i swobody odnajdywania się w różnych sytuacjach,
✔ uczą szybkiego podejmowania decyzji,
✔ pomagają łatwo nawiązywać kontakty,
✔ uczą śmiałości i otwartości,
✔ uczą skupienia i uważności na innych ludzi.

Teatr improwizowany jest wyjątkową okazją do wyrażenia swojej dziecięcej potrzeby tworzenia oraz uczenia się własnych emocji, które można wyrazić na scenie.
Każde przedstawienie jest unikatowe, każde dziecko może znaleźć w nim swoje miejsce, będąc na scenie jest się jednocześnie aktorem i reżyserem!
Zajęcia będę się składały z zabaw rozwijających kreatywność i wyobraźnię oraz z przygotowania do grania scen improwizowanych.

Prowadzący: Katarzyna Zemła


Łowcy Historii dla klas IV-VIII

Teatr improwizowany jest wyjątkową okazją do wyrażenia swojej dziecięcej potrzeby tworzenia oraz uczenia się własnych emocji, które można wyrazić na scenie.
Każde przedstawienie jest unikatowe, każde dziecko może znaleźć w nim swoje miejsce, będąc na scenie jest się jednocześnie aktorem i reżyserem!
Zajęcia będę się składały z zabaw rozwijających kreatywność i wyobraźnię oraz z przygotowania do grania scen improwizowanych.

Prowadzący: Daniel Siemiński 


Klub Biologów dla klas IV-VII

Jeśli po lekcjach biologii czujesz niedosyt, planujesz brać udział w konkursach przyrodniczych i chcesz rozwijać pasję przyrodnika, zapraszam na zajęcia z biologii rozszerzonej. Będziemy patrzyć na świat w mikroskopowym powiększeniu, szukać rozwiązań problemów przyrodniczych, obserwować przyrodę i podejmować ważne społecznie tematy przyrodnicze poprzez m.in. czytanie prasy popularnonaukowej.

Prowadząca: Agnieszka Suszczyńska


Zespół wokalno-instrumentalny dla klas IV-VII

Zapraszamy uczennice i uczniów z klas 4-8, którzy chcą wspólnie śpiewać lub/i i muzykować – czyli grać na instrumentach muzycznych. Jeśli potrafisz grać na jakimś instrumencie, będzie to dla Ciebie świetna okazja do rozwoju umiejętności a także świetnej zabawy muzyką, jeśli nie potrafisz nauczymy Cię (jeśli obiecasz ćwiczyć w domu). A śpiewać każdy może! Mamy w planach włączać się w artystyczną oprawę uroczystości szkolnych, brać udział w konkursach i cieszyć się muzyką również w formie ćwiczeń muzykoterapeutycznych.
Prowadzą: Izabela Pilarczyk i Krzysztof Marciniak


Zabawy ruchowe dla klas IV-VII

Na zajęciach poznamy szeroką gamę gier i zabaw rekreacyjno – sportowych (min. terenowych, z wykorzystaniem elementów gier zespołowych i innych dyscyplin, z wykorzystaniem różnych przyborów), które wprowadzą nas w radosny nastrój i dobre samopoczucie, rozwiną naszą sprawność fizyczną i umysłową, wyrobią  dodatnie cechy charakteru, a w szczególności umiejętność zespołowego współzawodnictwa i współdziałania.
Prowadzi: Robert Graczyk


Szachy dla klas IV-VII

Nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.

Prowadzi: Leszek Ossowski


Nasze Atuty więcej >>>