Zajęcia popołudniowe 2020/21


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.


Kids book club dla klas I-III

Podczas zajęć przeniesiemy się w świat baśni i wyobraźni czytając książki i krótkie opowiadania w języku angielskim. Przypomnimy sobie historie dobrze już znane jak Czerwony Kapturek czy Królewna Śnieżka, a także: poznamy cykl życiowy motyla (The Very Hungry Caterpillar), odwiedzimy kangura w australijskim ZOO (The Kangaroo from Woolloomooloo), i usłyszymy historię bardzo cichego świerszcza (The Very Quiet Cricket). Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do czytania literatury anglojęzycznej i tym samym rozwijanie ich umiejętności językowych.

Prowadzi:  Bogumiła Orłowska


.Zuchy dla klas I-III

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!
Prowadzi: Bogumiła Orłowska


Klub Małego Podróżnika dla klas I-III

Świat jest różnorodny, żyją na nim ludzie różnych ras i narodowości, którzy różnią się między sobą nie tylko kolorem skóry czy wzrostem, ale również językiem, kulturą, sposobem życia. Podczas zajęć w Klubie odbędziemy niezapomniane podróże po różnych zakątkach świata, po kontynentach, krajach, miastach i wsiach. Przyjdź na nasze zajęcia, a dowiesz się więcej o ciekawych kulturach, zwyczajach i tradycjach wielu regionów.
Prowadzi: Dorota Ossowska


Klub Małego Konstruktora dla klas I-III

W czasie tych zajęć dziecko wcieli się w rolę konstruktora,odpowiedzialnego za swój projekt.
Z różnych klocków powstaną niepowtarzalne dzieła, budowle, pojazdy, modele zwierząt, różne skomplikowane struktury, wszystko to, na co tylko pozwoli dziecięca fantazja.
Zajęcia te są wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, kształtują wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne, rozwijają percepcję wizualną i przestrzenną, uczą koncentracji i pracy w zespole oraz wzmacniają u dzieci poczucie własnej wartości.
Prowadzi: Agata Czyrka

.


.

Trening umysłu dla Bystrzaków dla klas I-III 

„Nasz mózg może nieustannie się uczyć- od urodzenia aż po kres życia”.  Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie będą mogli zwiększyć potencjał swojego umysłu, poprawić pamięć i koncentrację uwagi, usprawnić logiczne myślenie, a także doskonalić umiejętności werbalne oraz percepcję przestrzenną. Gimnastyka mózgu z wykorzystaniem metody Dennisona pomoże efektywniej przyswoić wiedzę, wspomoże intelektualny i emocjonalny rozwój dziecka. Regularne ćwiczenia poprawią funkcjonowanie ich umysłów i pobudzą różne obszary mózgu. Zajęcia zapewnią dzieciom świetną zabawę i odpowiednią dawkę wysiłku umysłowego.

Prowadzi: Magdalena Bartosiak


Koło Małego Czytelnika dla klas I-III

Zainteresowania czytelnicze dzieci w wieku wczesnoszkolnym są dość wszechstronne, otwarte i podatne na inspiracje otoczenia. Dlatego też proponowane dzieciom książki, nie tylko rozbudzą ich zainteresowania, ale również ukształtują wyobraźnię i umiejętność myślenia, wzbogacą społeczne doświadczenia oraz ułatwiają opanowanie podstawowych narzędzi międzyludzkiego kontaktu, jakim są język, pojęcia społeczne, normy i zasady współżycia. Zajęcia mają na celu  popularyzowanie czytelnictwa,  kształtowanie zmiany postaw i nastawień do czytania, wyrobienie nawyku częstego sięgania po książkę w dobie rozwoju techniki komputerowej oraz przekonać dzieci, że słowo drukowane we współczesnym świecie może dostarczyć młodemu pokoleniu wielu niezapomnianych wrażeń, może być źródłem radości i kreatywności.

Prowadzi: Magdalena Bartosiak


Piątek z fitnessem dla klas I-III

Różnorodne ćwiczenia fizyczne o różnej intensywności wszechstronnie wzmacniające mięśnie, poprawiający sprawność i kondycję oraz zwiększający gibkość. Trening pomaga w nauce prawidłowego wykonywania codziennych czynności.

Prowadzi: Elżbieta Olefir


Sportowe odprężanki dla klas I-III

Statyczne ćwiczenia rozwijające wytrzymałość, poprawiające sprawność oraz elastyczność mięśni, w których ważna jest przede wszystkim technika i precyzyjność ich wykonania, a nie ich ilość czy intensywność. Uczy kontrolowania własnego ciała i wzmacnia mięśnie.

Prowadzi: Elżbieta Olefir


Zaczarowany ołówek dla klas I-III

Tworząc, możesz stopniowo odkrywać Siebie. Sztuka ma wielką moc przekazu! Dla dzieci twórczych niczym Leonardo da Vinci, robiących pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych oferuję zajęcia “Zaczarowany ołówek”, na których będzie możliwość poruszania się po różnych dziedzinach sztuki. Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Poprzez zabawę rozwijać będziemy zdolności manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować poczucie estetyki.

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Zajęcia baletowe dla klas I-III i IV-V

Taniec klasyczny jest sztuką, której ulotne piękno trwa tylko tyle, ile ruch tancerza. Nasze zajęcia baletowe budzą w dzieciach wrażliwość na piękno, ruch i muzykę. Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało. Nadają elastyczność i siłę mięśniom. Uczą odpowiedniej postawy i gracji, wdzięku oraz dbałości o gest.
Jednocześnie balet otwiera przed dziećmi świat muzyki klasycznej z jego harmonią i bogactwem dźwięków, a także magiczną atmosferę teatru, również od strony kulis.
Mali tancerze poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania swoich umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach. Mają też okazję, przed prawdziwą publicznością, przedstawiać własne improwizacje taneczne.
Z pewnością niewielu z nich będzie w przyszłości zawodowymi tancerzami, ale umiejętność pięknego poruszania się i wrażliwość na muzykę zostanie im na całe życie.

Prowadzi: Anna Mrozowska


Piłka nożna dla klas I-III i IV-V

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na zajęciach poznawać będziemy podstawowe jej elementy jak prawidłowe kopnięcie piłki, podanie, drybling, sztuczki piłkarskie i wiele innych. Podczas ćwiczeń poznajemy również zasady gry. Piłka nożna rozwija naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, wytrzymałość, pamięć ruchową oraz refleks.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Lekkoatletyka dla klas I-III i IV-V

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu, nazywana Królową Sportu, oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne to: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Gry Planszowe dla klas I-III i IV-V

Raz w tygodniu spotykamy się, aby pograć w różnego rodzaju gry dla dzieci i w miłej atmosferze spędzić razem czas. Uczymy się poprzez zabawę, rozwijamy spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Wspólne granie w gry planszowe ma niezliczone zalety, dlatego zagrajmy razem w: Farmera, Chińczyka, Monopol, Carcassone, Labirynt, Rummicuba i inne ciekawe gry.

Prowadzi dla klas I  – III: Julita van der Linden

Prowadzi dla klas IV – V: Natalia Janiak


Open Art dla klas I-III i IV-V

Zapraszam na warsztaty twórczości, które będą okazją do przeżywania niecodziennych przygód i ekscytującą zabawą, bez rywalizacji. Mamy dobrze się bawić i odkryć przyjemność z tworzenia. Zajęcia ogólnorozwojowe łączą wiele dziedzin: świat literatury, kultury, historii i sztuki. Dzieci przez kontakt z dźwiękiem/muzyką, literaturą, zabawą słowem, sztuką rozwiną wyobraźnię i kreatywność. Uczą się swobodnego bycia w grupie, twórczej ekspresji oraz integracji ciała i emocji. Zajęcia będą oparte o elementy arteterapii i teatralnej improwizacji. Twórcze spotkania integrują, pomagają w pokonywaniu nieśmiałości i uczą wyrażania własnych myśli, działania i myślenia wspólnotowego. Każdy cykl zajęć będzie oparty wokół tematu, który przedyskutujemy na początku spotkania – poznamy opinie uczestników, otworzymy się na nowe pomysły, może nawet uda nam się zobaczyć świat oczami kogoś innego?

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Koło Teatralne dla klas I-III i IV-V

To miejsce rozwijania talentów aktorskich. Podczas zajęć ćwiczymy dykcję, oswajamy tremę i uczymy się ekspresji.

Wspólnie przygotowujemy szkolne spektakle. Daj sobie szanse wystąpienia na deskach naszego szkolnego teatru. To niesamowita przygoda, która przynosi ogromną satysfakcję i uczy współdziałania. Kształtuje również odpowiedzialność za przyjęte zobowiązania. Wszak Twojej roli za Ciebie nie nauczy się nikt. Spróbuj swoich sił. Chętnie Ci w tym pomogę. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru.

Prowadzi dla klas I  – III: Agata Czyrka

Prowadzi dla klas IV – V: Ligia Pawlak-Basińska


Klub Odkrywców dla klas IV-V

Kim są odkrywcy? To osoby, które poszukują tajemniczych krain, sięgają w kosmos i do wnętrza Ziemi, odkrywają prawa natury i dokonują niesamowitych wynalazków. Jeśli czujesz, że takim kimś jesteś lub dopiero chcesz dołączyć do takich osób, to ten klub jest dla Ciebie! Będziemy wirtualnie podróżować i dogłębnie badać otaczający nas niesamowity świat. I będziemy się bardzo dziwić temu, co spotkamy na naszej drodze odkrywców!

Prowadzi: Łukasz Mędrzycki


Klub Przyrodnika dla klas IV-V

Są to zajęcia, na których pielęgnujemy naturalną potrzebę poznawania świata i przyrody.  Przelewamy, dosypujemy, badamy, eksperymentujemy, kopiemy w ziemi, rozmawiamy.
Zadajemy pytania, szukamy odpowiedzi, a przy tym dobrze się bawimy. Dzieci tutaj nie są wykonawcami planu, ale kreatorami rzeczywistości.

Prowadzi: Agnieszka Suszczyńska


Twórcze gry i zabawy dla klas IV-V

Zajęcia prowadzone są na zasadzie gier i zabaw, łączące ze sobą treści z polskiego, przyrody, geografii, historii, plastyki, zajęć technicznych, sportowych oraz matematyki, a w tym: liczenie na podstawie czterech działań matematycznych, rozumienie poleceń, w tym treści zadań matematycznych, układanie własnych zadań i opowiadań, wdrażania dzieci do kreatywności i pomysłowości, tworzenia i realizacji własnej pomysłowości i twórczości, w tym wypowiedzi słownych i prac plastycznych. Duży nacisk położony jest na logiczne rozumowanie i łączenie nauki z praktyką, rozumowanie i kształcenie umiejętności działania w tym zakresie w grupie. W czasie zajęć wykorzystywane są: gry planszowe, rebusy, krzyżówki, wyliczanki, wydzieranki, układanki, gry i zabawy ruchowe oraz pomoce stworzone przez uczestników zajęć.

Prowadzi: Kinga Stępień


Filozoficzne Dociekania dla klas IV-V

Na czym zatem polega udana, spełniająca swe cele lekcja zwana dociekaniami filozoficznymi z dziećmi? Co jest jej specyficzną wartością?
Osobiście największą wartość tego przedmiotu, czy metody, upatruję w docenieniu myślenia dziecięcego. Pomocą dla dzieci w pogłębianiu ich myśli, mogą być pytania nauczyciela, ale tylko takie, które nie naprowadzają na „ pożądany tok rozumowania”, lecz pozwalają doprecyzować
wypowiedź, znaleźć argumenty , przykłady, kontrprzykłady, powiązania między wypowiedziami. Nie podam Państwu zatem tematów poszczególnych zajęć. Będą one każdorazowo wyborem naszej wspólnoty dociekającej, jaką mam nadzieję, zacznie stawać się grupa dzieci uczestniczących
regularnie w zajęciach. Dzięki zapisywaniu dziecięcych pytań i nagraniom rozmów, możliwe będzie podzielenie się z Państwem fascynującą wymianą myśli młodych ludzi a także zamieszczenie wybranych z nich w
kolejnym numerze Filozoficznej gazety dzieci: Filozofik. Gazeta ta, ukazująca się raz do roku, prezentuje „owoce” podobnych zajęć z kilku współpracujących ze sobą szkół. Każdy z trzynastu numerów gazety poświęcony jest jednemu tematowi, który demokratycznie zaproponowali i wybrali uczniowie zebrani w Redakcji dziecięcej.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


Drużyna Harcerska dla klas IV-V

Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, chcesz działać na rzecz społeczności lokalnej, a jednocześnie uwielbiasz wycieczki – to miejsce właśnie dla ciebie!

Podczas zbiórek harcerskich nabywamy przydatne w życiu umiejętności, uczymy się poruszać w terenie, udzielania pierwszej pomocy, podejmujemy także działania na rzecz innych, a przy tym zdobywamy sprawności – które pozostają z nami na całe życie. Staramy sie jak najwięcej harcować na świeżym powietrzu. Pozwól oczarować się blaskowi ogniska i obserwacji gwiazd pod namiotem. A może to właśnie tu poznasz bliżej kogoś, kto będzie Twoim przyjacielem lub przyjaciółką na całe życie. Przyjaźnie harcerskie są bardzo trwałe. Wiem to z własnego doświadczenia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Prowadzi: phm. Ligia Pawlak-Basińska


English board games dla klas IV-V

Gry planszowe po angielsku to efektywne spędzenie wolnego czasu.

Trochę zabawy, zdrowej rywalizacji, ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości, a przy tym utrwalanie i rozszerzanie słownictwa z języka angielskiego.

Prowadzi: Natalia Janiak


Nasze Atuty więcej >>>