Zajęcia popołudniowe


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.


Zajęcia baletowe

Taniec klasyczny jest sztuką, której ulotne piękno trwa tylko tyle, ile ruch tancerza. Nasze zajęcia baletowe budzą w dzieciach wrażliwość na piękno, ruch i muzykę. Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało. Nadają elastyczność i siłę mięśniom. Uczą odpowiedniej postawy i gracji, wdzięku oraz dbałości o gest.
Jednocześnie balet otwiera przed dziećmi świat muzyki klasycznej z jego harmonią i bogactwem dźwięków, a także magiczną atmosferę teatru, również od strony kulis.
Mali tancerze poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania swoich umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach. Mają też okazję, przed prawdziwą publicznością, przedstawiać własne improwizacje taneczne.
Z pewnością niewielu z nich będzie w przyszłości zawodowymi tancerzami, ale umiejętność pięknego poruszania się i wrażliwość na muzykę zostanie im na całe życie.

Prowadzi: Anna Mrozowska


Filozoficzne Dociekania

Na czym zatem polega udana, spełniająca swe cele lekcja zwana dociekaniami filozoficznymi z dziećmi? Co jest jej specyficzną wartością?
Osobiście największą wartość tego przedmiotu, czy metody, upatruję w docenieniu myślenia dziecięcego. Pomocą dla dzieci w pogłębianiu ich myśli, mogą być pytania nauczyciela, ale tylko takie, które nie naprowadzają na „ pożądany tok rozumowania”, lecz pozwalają doprecyzować
wypowiedź, znaleźć argumenty , przykłady, kontrprzykłady, powiązania między wypowiedziami. Nie podam Państwu zatem tematów poszczególnych zajęć. Będą one każdorazowo wyborem naszej wspólnoty dociekającej, jaką mam nadzieję, zacznie stawać się grupa dzieci uczestniczących
regularnie w zajęciach. Dzięki zapisywaniu dziecięcych pytań i nagraniom rozmów, możliwe będzie podzielenie się z Państwem fascynującą wymianą myśli młodych ludzi a także zamieszczenie wybranych z nich w
kolejnym numerze Filozoficznej gazety dzieci: Filozofik. Gazeta ta, ukazująca się raz do roku, prezentuje „owoce” podobnych zajęć z kilku współpracujących ze sobą szkół. Każdy z trzynastu numerów gazety poświęcony jest jednemu tematowi, który demokratycznie zaproponowali i wybrali uczniowie zebrani w Redakcji dziecięcej.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


Koło języka francuskiego

Koło odbywa się raz w tygodniu. Podczas niego dzieci mają okazję do zetknięcia się z nowym dla nich językiem obcym. Rozwijamy na tych zajęciach kompetencję różnojęzyczną, świadomość językową oraz kompetencję komunikacyjną.  Nauczymy się podstawowych zwrotów. Poznamy ciekawostki z zakresu kultury frankofońskiej.
Prowadzi: Weronika Rzadkowska


Zuchy

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!
Prowadzi: Weronika Rzadkowska


Capoeira

Capoeira to brazylijska sztuka walki będąca połączeniem samoobrony z muzyką i tańcem. Zawiera bardzo dużo kopnięć, elementów gimnastycznych i akrobatycznych przez co doskonale wpływa na układ sensoryczny, równowagę i koordynację ruchową. Poprzez muzykę poprawia słuch i poczucie rytmu.
Prowadzi: Daniel Olenderek


Szachy, warcaby

Nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.
Prowadzi: Leszek Ossowski


Słowem i gestem

Zajęcia te będą poświęcone różnego rodzaju występom i wystąpieniom, pracy z głosem, ćwiczeniom nad dobrą dykcją i nad sposobem wyrażania się na scenie. Dzięki rozmaitym zabawom uczniowie będą przygotowywali się zarówno do dobrych prezentacji na lekcjach, jak i do występów w przedstawieniach teatralnych.
Prowadzi: Monika Kącka-Rodak


Zabawy z językiem polskim

Na zajęciach tych uczniowie będą próbować swoich sił w twórczym pisaniu. Różnorodne zabawy i ćwiczenia pozwolą rozwinąć wyobraźnię, wzbogacić słownictwo i kształtować dobry styl. Uczestnicy zajęć będą doskonalić pisanie różnych form wypowiedzi, a także poznawać fragmenty wartościowych tekstów literackich – tak, by uczyć się od najlepszych.
Prowadzi: Monika Kącka-Rodak


Kids book club

 Klub książki dla dzieci, zajęcia prowadzone po angielsku. Czytanie książek jest ważnym aspektem w trakcie nauki języka. Dzięki czytaniu po angielsku uczniowie poszerzają swoja wyobraźnię, uczą się nowych słów i zwrotów.
W ramach zajęć przewidziane zostało czytanie angielskich książek, zajęcia plastyczne i gry planszowe.
Prowadzi: Natalia Janiak


Klub Małego Podróżnika

Świat jest różnorodny, żyją na nim ludzie różnych ras i narodowości, którzy różnią się między sobą nie tylko kolorem skóry czy wzrostem, ale również językiem, kulturą, sposobem życia. Podczas zajęć w Klubie odbędziemy niezapomniane podróże po różnych zakątkach świata, po kontynentach, krajach, miastach i wsiach. Przyjdź na nasze zajęcia, a dowiesz się więcej o ciekawych kulturach, zwyczajach i tradycjach wielu regionów.
Prowadzi: Dorota Ossowska


Gry Planszowe

Raz w tygodniu spotykamy się, aby pograć w różnego rodzaju gry dla dzieci i w miłej atmosferze spędzić razem czas. Uczymy się poprzez zabawę, rozwijamy spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Wspólne granie w gry planszowe ma niezliczone zalety, dlatego zagrajmy razem w: Farmera, Chińczyka, Monopol, Carcassone, Labirynt, Rummicuba i inne ciekawe gry.
Prowadzi dla klas III i IV: Ligia Pawlak-Basińska

Prowadzi dla klas I i II: Dorota Ossowska


Koło Miłośników Dawnych Dziejów

Koło Miłośników Dawnych Dziejów zajmuje się  różnymi zagadnieniami historycznymi w formie zabaw, konkursów, dramy, dyskusji itp. Dzieci zapoznają się z symboliką starożytnych waz, elementami herbów, obyczajowością dawnych wieków i innymi zagadnieniami historycznymi. Uczniowie na zajęciach rozwiązują quizy historyczne, tworzą herby, odkrywają tajemnice wykopalisk archeologicznych, wypisują średniowieczne “recepty” i odkrywają inne tajemnice przeszłości.

Prowadzi: Anna Rajkowska


Szermierka

Uczniowie Pitagorasa spotykają się na treningach szermierczych.  Szermierka z jednej strony rozwija sprawność fizyczną w tym refleks, ale także uczy szacunku dla rodzimej tradycji, przestrzeganie zasad uczciwości w walce i postaw honorowych.


Koło Dziennikarskie

Chcesz poznać tajniki powstawania gazet i czasopism oraz spróbować własnych sił w tworzeniu tekstów użytkowych?  To zajęcia właśnie dla ciebie! Będziemy także czytali ciekawe reportaże, wywiady oraz inne fragmenty dobrych artykułów dziennikarskich dla dzieci i młodzieży. Może nawet uda nam się wydać własną gazetę!
Prowadzi: Ligia Pawlak-Basińska


Piłka nożna

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na zajęciach poznawać będziemy podstawowe jej elementy jak prawidłowe kopnięcie piłki, podanie, drybling, sztuczki piłkarskie i wiele innych. Podczas ćwiczeń poznajemy również zasady gry. Piłka nożna rozwija naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, wytrzymałość, pamięć ruchową oraz refleks.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Lekkoatletyka

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu, nazywana Królową Sportu, oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne to: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamienień. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Koło „Przygoda ze Sztuką”

Koło „Przygoda ze Sztuką” to zaproszenie uczniów do świata Sztuki w którym w przyjaznej, nieskrępowanej atmosferze będziemy poznawać życie i twórczość artystów z zamierzchłych czasów oraz współczesnych, a w ich dziełach poszukamy inspiracji do naszej pracy artystycznej. Spróbujemy dowiedzieć się, co było inspiracją dla nich, czy były to  podróże i przygody? czy mogła to być np. natura? Przy sprzyjającej pogodzie na zajęciach plenerowych sprawdzimy, co może dostrzec i wykorzystać młody artysta przyglądając jej się bardzo uważnie. Żeby łatwiej było wyrazić swoje artystyczne przeżycia, uczniowie poznają i przetestują szeroki wachlarz technik plastycznych, ale będziemy też próbowali przekraczać granice pomiędzy nimi, łączyć je i eksperymentować z nimi. Celem naszych spotkań jest uruchomienie pokładów kreatywności i wyobraźni, które drzemią w każdym dziecku. Atmosfera zabawy połączona z możliwością rozwijania swych umiejętności z pewnością będzie wspaniałą przygodą dla młodych artystów.
Prowadzi:  Anna Mądra


BumBumRurki

BumBumRurki – to przede wszystkim dobra zabawa, ruch i uśmiech! A przy okazji spróbujemy rozwijać w dzieciach wrażliwość muzyczną, poczucie rytmu a może nawet uda nam się nauczyć grać wspólnie kilka melodii!
Prowadzi: Agata Czyrka


W kręgu zabawy

W kręgu zabawy – to czas na rozwijanie sprawności ruchowej i zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu dzieci. Podczas wspólnych zabaw będziemy przede wszystkim dobrze się bawić, do tego uczyć współpracy, rozwijać koordynację ruchową i spostrzegawczość. Zabawa to najlepszy sposób na naukę!
Prowadzi: Agata Czyrka


Klub Montessori

Klub Montessori – praca z materiałem Montessori to czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Poznamy zasady pracy z konkretnymi pomocami, będziemy przygotowywać własne materiały i pomoce.
Prowadzi: Agata Czyrka


Obrońcy planety

Obrońcy planety  – zaliczają się do nich ci, którzy cenią Ziemię i chcą się o nią troszczyć. Na zajęciach przyjrzymy się najważniejszym wyzwaniom naszej planety i będziemy starali się inicjować działania ekologiczne w naszej szkole.
Prowadzi: Ligia Pawlak-Basińska


Koło „Guzik z pętelką”

Koło „Guzik z pętelką” to propozycja dla tych dzieciaków, którym bliskie są wszelkie „robótki ręczne” – zabawy igłą, nitką, włóczką, przeplatanki, makatki, włóczkowe bransoletki i inne różności. Zapoznamy się bliżej z technikami szycia, wyszywania, szydełkowania, a także robienia na drutach. Poznamy ściegi, sploty, rodzaje nici, materiałów i włóczek, stworzymy drobne „przydasie”, zrealizujemy własne projekty. Zajęcia ćwiczą cierpliwość, wytrwałość i dokładność, wyciszają emocje i odprężają.
Prowadzi: Joanna Witkowska


“Zręczne ręce”

 Dzieci są kreatywne z natury, dlatego warto w nich tę zdolność pielęgnować i rozwijać. Podczas zajęć koła „Zręczne ręce” będziemy poznawać, poszukiwać, tworzyć i eksperymentować, a przede wszystkim – dobrze się bawić. Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Wykorzystamy papier, farby, klej, nożyczki, filc, włóczki, tkaniny i wiele innych materiałów, by wyczarować cuda użytkowe i dekoracyjne, zawsze niezwykłe i miłe dla oka. Zajęcia służą rozwijaniu zdolności manualnych dzieci, ich zainteresowań i talentów, ale także rozbudzają wyobraźnię, kształtują poczucie estetyki, ćwiczą cierpliwość i dokładność.
Prowadzi: Joanna Witkowska


Gitarą i piórem

Zajęcia z duszą: poezja, gitara i śpiew. A do tego pióro albo chociaż ołówek – do doskonalenia pięknego pisania. A może chcielibyście wykaligrafować coś piórem gęsim?
Prowadzi: Ligia Pawlak-Basińska


Zajęcia czytelnicze
we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Nadarzyn

Zajęcia czytelnicze mają na celu promowanie wśród dzieci czytania bajek, baśni, wierszy, legend,
a także różnego rodzaju literatury dziecięcej. Ponad to dzieci będą brać udział w wolontariacie realizowanym w nadarzyńskiej bibliotece. M.in. do zadań należeć będzie okładanie książek, sklejanie podartych stron, ostemplowywanie nowych pozycji itp.
Prowadzi: Izabela Lachawiec


Zabawy piaskiem kinetycznym KINESTUSIE warcaby

Zabawa piaskiem kinetycznym to czas nawiązywania i rozwijania przyjaźni rówieśniczej, czas na relaks, kreatywność, dużą swobodę, a także sposób na bezwiedny rozwój motoryki małej, ćwiczenia koncentracji uwagi, szacowania, ważenia. A co najważniejsze – każdemu coś wychodzi. Jest to również czas rozwijania umiejętności sprzątania po zabawie!
Prowadzi: Izabela Lachawiec


Klub Małego Konstruktora

W czasie tych zajęć dziecko wcieli się w rolę konstruktora,odpowiedzialnego za swój projekt.
Z różnych klocków powstaną niepowtarzalne dzieła, budowle, pojazdy, modele zwierząt, różne skomplikowane struktury, wszystko to, na co tylko pozwoli dziecięca fantazja.
Zajęcia te są wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, kształtują wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne, rozwijają percepcję wizualną i przestrzenną, uczą koncentracji i pracy w zespole oraz wzmacniają u dzieci poczucie własnej wartości.
Prowadzi: Agata Czyrka

Nasze Atuty więcej >>>