Zajęcia popołudniowe

Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.

Zajęcia baletowe

Program autorski oparty na podstawach tańca klasycznego, który jest bazą wszystkich innych technik tanecznych. Balet, jak żaden inny rodzaj tańca, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku. Ćwiczenia inspirowane techniką tańca klasycznego korzystnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dziecka, szczególnie rozpoczęte we wczesnym wieku, kiedy organizm dziecka przejawia naturalną elastyczność i podatność na prawidłowe formowanie układu mięśniowo – kostnego. Ćwiczenia modelują sylwetkę, rozwijają koordynację ruchową i orientację przestrzenną, usprawniają motorykę całego ciała.

Dzieci uczą się poczucia rytmu, poznają świat muzyki klasycznej (choć nie tylko) i ruchu scenicznego.
Zajęcia baletowe pomagają dzieciom wyzbyć się nieśmiałości, uwierzyć we własne siły, wyrabiają ogólne poczucie estetyki i dbałości o wygląd. W programie nauczania zwracam uwagę na wyeksponowanie ruchu, twórczą aktywność dzieci (improwizacja), przyjemność, którą niosą ze sobą ruch i taniec.

Koło Zręczne Ręce

Do twórczej zabawy potrzebne są nam ręce i nieposkromiona fantazja. Za pomocą nożyczek, młotka, gwoździ, kleju, igły z różnorodnych materiałów wyczarujemy rozmaite cuda. Zrobimy karmik dla ptaków, robota z odpadków, szalik na drutach, zamek rycerski, aniołki z masy solnej, owady z korka, broszki z filcu, kurczaczki z pomponów, kwiaty z bibuły, ramki na zdjęcia, miskę z wikliny papierowej i całą masę innych ciekawych rzeczy. Koło Zręczne Ręce rozwija zainteresowania i uzdolnienia, kształtuje wrażliwość na piękno, pomysłowość i cierpliwość, pobudza wyobraźnię, doskonale ćwiczy rękę i oczywiście, dostarcza nam wspaniałej zabawy. Radość tworzenia będzie więc dodatkowym plusem naszych działań.

Rugby TAG

Rugby TAG to świetna, bezkontaktowa alternatywa dla klasycznej wersji rugby – stworzona specjalnie dla dzieci. Rugby TAG pozbawione jest agresji i przemocy. Jest wspaniałą zabawą, rozwijającą przede wszystkim koordynację ruchową, uczącą myślenia i zdrowej rywalizacji. Zawodnicy grają w opaskach, przypiętych na wysokości bioder z dwoma znacznikami, tzw. tagami. Gra polega na zdobyciu przyłożenia na lub za linią, wyznaczającą pole punktowe drużyny przeciwnej.

Klub Małego Konstruktora

W czasie tych zajęć dziecko wcieli się w rolę konstruktora, odpowiedzialnego za swój projekt.

Z puzzli 3D, drewnianych modeli do składania i klocków konstrukcyjnych powstaną niepowtarzalne dzieła, budowle, pojazdy, modele zwierząt, różne skomplikowane struktury, wszystko to, na co tylko pozwoli dziecięca fantazja.
Zajęcia te są wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, kształtują wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne, rozwijają percepcję wizualną i przestrzenną, uczą koncentracji i pracy w zespole oraz wzmacniają u dzieci poczucie własnej wartości.

Szermierka

Raz w tygodniu uczniowie Pitagorasa spotykają się na dwugodzinnych treningach szermierczych.  Szermierka z jednej strony rozwija sprawność fizyczną w tym refleks, ale także uczy szacunku dla rodzimej tradycji, przestrzeganie zasad uczciwości w walce i postaw honorowych.

Klub Małego Podróżnika

Świat jest różnorodny, żyją na nim ludzie różnych ras i narodowości, którzy różnią się między sobą nie tylko kolorem skóry czy wzrostem, ale również językiem, kulturą, sposobem życia. Tą wiedzę chcemy przekazać naszym Klubowiczom. Podczas zajęć odbędziemy niezapomniane podróże po różnych krajach. Dowiemy się między innymi: dlaczego Egipcjanie grzebali mumie? Dlaczego powstały piramidy? Co oznacza po polsku Hakuna Matata? Jakie zwierzęta żyją w Afryce? Kim jest Befana? W jakim kraju mężczyźni chodzą w spódnicach? Gdzie obchodzi się Święto Światła? Kiedy Chińczycy obchodzą Nowy Rok?

Spróbujemy: jeść pałeczkami, napisać chińskie znaki, zrobić chińskiego smoka, zawinąć mumię, zbudować piramidę, zrobić meksykańską maskę, zatańczyć irlandzki taniec itd. Poznamy również tradycyjne stroje i potrawy z różnych części świata, usłyszymy tradycyjną muzykę i pobawimy się w dziecięce zabawy z różnych krajów.

Klub Małego Odkrywcy

Tu każdy może stać się badaczem, jeśli tylko ma w sobie ciekawość świata i głowę pełną pytań. Wspólnie będziemy rozwiązywać fascynujące zagadki i poszukiwać odpowiedzi na naukowe pytania. Jak to zrobimy? Będziemy eksperymentować, doświadczać i obserwować otaczający świat. Dowiemy się między innymi: dlaczego wybuchają wulkany? Jak powstają skały? Jak wyhodować własny kryształ? Czy jak zrobić oranżadę? Aktywna zabawa i wspólne działanie umożliwią małym badaczom odkrywanie otaczającego świata.

Klub Gier Planszowych

Raz w tygodniu spotykamy się aby pograć w różnego rodzaju gry dla dzieci i w miłej atmosferze spędzić razem czas. Uczymy się poprzez zabawę ponieważ gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Uczą zasad komunikacji międzyludzkiej, integrują grupę, uczą planowania, myślenia strategicznego, przestrzegania reguł, konfrontują dziecko z przegraną. Wspólne granie w gry planszowe ma niezliczone zalety, dlatego zagrajmy razem w: Farmera, Chińczyka, Monopol, Carcassone, Labirynt, Rummicuba i inne ciekawe gry.

Szachy

Dwa razy w tygodniu nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.