Agnieszka Suszczyńska

Nauczycielka biologii, chemi, przyrody. Doktor nauk biologicznych

Wychowawczyni klasy VI. Biolog z pasji i wykształcenia. Absolwentka Wydziałów Biologii UAM i UW. Doktor nauk biologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W swoich badaniach zajmuje się fizjologią zwierząt, zegarem biologicznym i biologią molekularną. Zawsze silnie zaangażowana w popularyzowanie nauki m.in. poprzez organizowanie Nocy Biologów, prowadzenie zajęć na Uniwersytecie Dzieci i udział w audycjach radiowych poświęconych przyrodzie. Doświadczenie dydaktyczne zdobyła podczas zajęć ze studentami oraz gościnnych lekcji z dziećmi w każdym wieku. W pracy w szkole kieruje się zasadą, że biologia to przede wszystkim nauka zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi przez planowanie i samodzielne eksperymentowanie, bezpośrednie doświadczanie przyrody oraz poznawanie własnego organizmu. Swoje umiejętności pedagogiczne zawdzięcza studiom podyplomowym oraz byciu mamą trójki dzieci.