Zajęcia popołudniowe 2022/23


Codziennie organizujemy ciekawe zajęcia dodatkowe, które pozwolą dzieciom spędzić miło i twórczo wolny czas. Inspirujemy, budzimy ciekawość świata, rozwijamy pasje, bo sami mamy pasje! Zajęcia są dostępne w ramach czesnego.


English is Fun dla klas I – III  

Gry językowe, konkursy, łamigłówki – jednym słowem dobra zabawa i to po angielsku! Na zajęciach dzieci będą utrwalać znajomość języka angielskiego poprzez zabawę zarówno w klasie jak i w plenerze. Celem zajęć jest kształtowanie poczucia pewności siebie w komunikacji z użyciem języka angielskiego, trening pracy w grupach oraz kreatywne rozwiązywanie problemów.

Prowadząca: Joanna Sarnecka, Edyta Witek


Zuchy dla klas I-III

Czym są gwiazdki zuchowe? Dlaczego zuchy mówią Czuj? Jak zdobyć Znaczek Zucha? Jak zaszyfrować wiadomość szyfrem czekoladkom? Co oznacza komenda Pokryj, wyrównaj? Te wszystkie zuchowe tajemnice pozna każdy ZUCH. Cotygodniowe zbiórki to czas wspólnej zabawy oraz wyzwań. Nauczymy się między innymi musztry, meldowania bez słów, gitarowych piosenek oraz puszczania iskry w kręgu. Zdobędziemy zuchowe sprawności, które naszyjemy na rękawie munduru. Sprawność Strażaka, Policjanta, Smerfa, Rycerza, Kucharza to tylko nieliczne z nich. Zapraszamy w nasze szeregi!

Prowadzi: Weronika Bieńkowska


Koło Teatralne dla klas I-III

To miejsce rozwijania talentów aktorskich. Podczas zajęć ćwiczymy dykcję, oswajamy tremę i uczymy się ekspresji.
Wspólnie przygotowujemy szkolne spektakle. Daj sobie szansę wystąpienia na deskach naszego szkolnego teatru. To niesamowita przygoda, która przynosi ogromną satysfakcję i uczy współdziałania. Kształtuje również odpowiedzialność za przyjęte zobowiązania. Wszak Twojej roli za Ciebie nie nauczy się nikt. Spróbuj swoich sił. Chętnie Ci w tym pomogę. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru.

Prowadzi:  Agata CzyrkaGry planszowe dla klas I – III

Gry planszowe- zajęcia gwarantujące dobrą zabawę. Gry planszowe wspomagają naukę liczenia, koncentrację, umiejętność pracy w zespole. Zajęcia odbywać się będą w plenerze lub w sali.

Prowadząca: Elżbieta Olefir


Gitarowe śpiewanki dla klas I-III

Zapraszam na zajęcia wszystkich uczniów, którzy lubią śpiewać przy dźwiękach gitary. Nauczymy się piosenek turystycznych, harcerskich, szant i wiele innych.

Prowadząca: Weronika BieńkowskaTrening EduKreatywności dla klas I-III

Zapraszam uczniów na zajęcia usprawniające działanie lewej półkuli. Będziemy rozwijali swoją kreatywność i potencjał intelektualny. Nabędziemy nową wiedzę z zakresu nauk ścisłych, historii, geografii, ortografii i wiedzy ogólnej.

Prowadząca: Weronika BieńkowskaKlubik przyrodników dla klas I-III

Każde dziecko ma naturalną potrzebę odkrywania przyrody, której pielęgnacja jest głównym zadaniem tych zajęć. Będziemy zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi na łonie przyrody, w eksperymentach i książkach. Samodzielne dochodzenie do wiedzy uczy kreatywności, samodzielności, wspiera poczucie sprawczości. Poszerzamy wiedzę, walczymy z „syndromem deficytu natury” i dobrze się bawimy!

Prowadząca: Agnieszka Suszczyńska


Sensorki dla klas I – III

Zajęcia plastyczno- sensoryczne są dla dzieci ważne, zarówno dla rozwoju ich wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej. Stanowią one naturalną okazję do zabawy i ćwiczeń angażujących zmysły oraz pozytywnie oddziaływają na emocje. Wpływają też na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwój mowy, wspieranie układu ruchowego. Na zajęciach malujemy w rytm muzyki, robimy słoiki zapachowe, tworzymy masy sensoryczne, lepimy z plasteliny, barwimy pianki, robimy kolaże z makulatury, kruszymy lód oraz wykonujemy różnorodne prace plastyczne.

Prowadząca: Anna Kapczuk


Zaczarowany ołówek dla klas I-III

Tworząc, możesz stopniowo odkrywać Siebie. Sztuka ma wielką moc przekazu! Dla dzieci twórczych niczym Leonardo da Vinci, robiących pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych oferuję zajęcia “Zaczarowany ołówek”, na których będzie możliwość poruszania się po różnych dziedzinach sztuki. Poznamy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze. Poprzez zabawę rozwijać będziemy zdolności manualne, rozbudzać wyobraźnię, kształtować poczucie estetyki.

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Zajęcia baletowe dla klas I-III i IV-VI

Lekcje tańca klasycznego wspaniale kształtują ciało, nadając siły i elastyczności mięśniom. Dzięki nim uczniowie nabywają koordynacji, rozwijają pamięć ruchową, precyzję, perfekcję,
oraz poczucie rytmu. Poznają terminologię baletową i teatralną. Korzystając ze szkolnej sceny mają możliwość prezentowania zdobytych umiejętności w solowych i zespołowych choreografiach.
Mają tez okazję przedstawiać własne improwizacje taneczne. Zapraszamy na zajęcia baletowe, które oprócz nauki skomplikowanych pas zapewniają zabawę w teatr.

Prowadzi: Milena Onufrowicz


Piłka nożna dla klas I-III i IV-VI

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na zajęciach poznawać będziemy podstawowe jej elementy jak prawidłowe kopnięcie piłki, podanie, drybling, sztuczki piłkarskie i wiele innych. Podczas ćwiczeń poznajemy również zasady gry. Piłka nożna rozwija naszą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, wytrzymałość, pamięć ruchową oraz refleks.
Prowadzi: Kamil Janiszek


Lekkoatletyka dla klas I-III i IV-VII

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu, nazywana Królową Sportu, oparta na naturalnym ruchu. Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne to: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który polując musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.
Prowadzi: Kamil JaniszekMagdalena Lewandowska


Matematyka olimpijska

zajęcia odbywa się raz w tygodniu. Podczas niego uczniowie klas starszych mają okazję rozwiązywać zadania i zagadki matematyczne wykraczające poza program nauczania w szkołach podstawowych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów planujących się przygotować do wzięcia udziału w kuratoryjnym konkursie matematyczny lub Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

Prowadzący: Leszek Ossowski


Open Art dla klas IV-VII

Zapraszam na warsztaty twórczości, które będą okazją do przeżywania niecodziennych przygód i ekscytującą zabawą, bez rywalizacji. Mamy dobrze się bawić i odkryć przyjemność z tworzenia. Zajęcia ogólnorozwojowe łączą wiele dziedzin: świat literatury, kultury, historii i sztuki. Dzieci przez kontakt z dźwiękiem/muzyką, literaturą, zabawą słowem, sztuką rozwiną wyobraźnię i kreatywność. Uczą się swobodnego bycia w grupie, twórczej ekspresji oraz integracji ciała i emocji. Zajęcia będą oparte o elementy arteterapii i teatralnej improwizacji. Twórcze spotkania integrują, pomagają w pokonywaniu nieśmiałości i uczą wyrażania własnych myśli, działania i myślenia wspólnotowego. Każdy cykl zajęć będzie oparty wokół tematu, który przedyskutujemy na początku spotkania – poznamy opinie uczestników, otworzymy się na nowe pomysły, może nawet uda nam się zobaczyć świat oczami kogoś innego?

Prowadzi: Magdalena Liberadzka


Koło Teatralne dla klas  IV-VII

To miejsce rozwijania talentów aktorskich. Podczas zajęć ćwiczymy dykcję, oswajamy tremę i uczymy się ekspresji.
Wspólnie przygotowujemy szkolne spektakle. Daj sobie szansę wystąpienia na deskach naszego szkolnego teatru. To niesamowita przygoda, która przynosi ogromną satysfakcję i uczy współdziałania. Kształtuje również odpowiedzialność za przyjęte zobowiązania. Wszak Twojej roli za Ciebie nie nauczy się nikt. Spróbuj swoich sił. Chętnie Ci w tym pomogę. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru.

Prowadzi: Ligia Pawlak-Basińska


Klub Odkrywców dla klas IV-VII

Kim są odkrywcy? To osoby, które poszukują tajemniczych krain, sięgają w kosmos i do wnętrza Ziemi, odkrywają prawa natury i dokonują niesamowitych wynalazków. Jeśli czujesz, że takim kimś jesteś lub dopiero chcesz dołączyć do takich osób, to ten klub jest dla Ciebie! Będziemy wirtualnie podróżować i dogłębnie badać otaczający nas niesamowity świat. I będziemy się bardzo dziwić temu, co spotkamy na naszej drodze odkrywców!

Prowadzi: Łukasz Mędrzycki


Klub Przyrodnika dla klas IV-VII

Są to zajęcia, na których pielęgnujemy naturalną potrzebę poznawania świata i przyrody.  Przelewamy, dosypujemy, badamy, eksperymentujemy, kopiemy w ziemi, rozmawiamy.
Zadajemy pytania, szukamy odpowiedzi, a przy tym dobrze się bawimy. Dzieci tutaj nie są wykonawcami planu, ale kreatorami rzeczywistości.

Prowadzi: Agnieszka Suszczyńska


Filozofik dla klas IV-VII

Dociekania rozwijają przede wszystkim refleksyjność, czyli twórcze i krytyczne myślenie. Dzieje się tak poprzez docenianie pytań dzieci i wspólne szukanie pogłębionej odpowiedzi.

Wymaga to od uczestników otwartości, uważnego słuchania i uwzględniania zdania innych przy wymyślaniu logicznej argumentacji. Różnica zdań jest cenna, ale w efekcie nie chodzi tu o zwycięstwo czyjejś racji, lecz lepsze zrozumienie wybranego przez grupę problemu.
Założeniem programu Filozoficznych dociekań jest docenienie dziecięcego myślenia, wyrażające się w nieingerowanie nauczyciela w jego treść. Pozwala to na samodzielne wykorzystywanie (doskonalenie) narzędzi myślowych w budowaniu zintegrowanego obrazu świata w oparciu o aktywnie wykorzystywaną wiedzę.
Materialny owoc całego roku zajęć to wydana we współpracy z innymi szkołami gazeta-FILOZOFIK.
Prowadzi: Anna Szymaszczyk


Drużyna Harcerska dla klas IV-VII

Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, chcesz działać na rzecz społeczności lokalnej, a jednocześnie uwielbiasz wycieczki – to miejsce właśnie dla ciebie!

Podczas zbiórek harcerskich nabywamy przydatne w życiu umiejętności, uczymy się poruszać w terenie, udzielania pierwszej pomocy, podejmujemy także działania na rzecz innych, a przy tym zdobywamy sprawności – które pozostają z nami na całe życie. Staramy się jak najwięcej harcować na świeżym powietrzu. Pozwól oczarować się blaskowi ogniska i obserwacji gwiazd pod namiotem. A może to właśnie tu poznasz bliżej kogoś, kto będzie Twoim przyjacielem lub przyjaciółką na całe życie. Przyjaźnie harcerskie są bardzo trwałe. Wiem to z własnego doświadczenia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Prowadzi: phm. Ligia Pawlak-Basińska


Łowcy Historii dla klas IV-VII

Zapraszam osoby zainteresowane przeszłością naszego kraju oraz chcące pogłębić wiedzę z zakresu historii powszechnej. Podczas zajęć uczniowie będą poznawać warsztat pracy historyka polegający na pracy z źródłami – pisanymi jak i tymi niepisanymi. Celem koła historycznego będzie analiza i porównywanie różnego typu źródeł oraz próba stworzenia zobiektywizowanego przekazu o minionych wydarzeniach.

Prowadzący: Daniel Siemiński 


Klub Biologów dla klas IV-VII

Jeśli po lekcjach biologii czujesz niedosyt, planujesz brać udział w konkursach przyrodniczych i chcesz rozwijać pasję przyrodnika, zapraszam na zajęcia z biologii rozszerzonej. Będziemy patrzyć na świat w mikroskopowym powiększeniu, szukać rozwiązań problemów przyrodniczych, obserwować przyrodę i podejmować ważne społecznie tematy przyrodnicze poprzez m.in. czytanie prasy popularnonaukowej.

Prowadząca: Agnieszka Suszczyńska


zabawy ruchowe dla klas IV-VII

Na zajęciach poznamy szeroką gamę gier i zabaw rekreacyjno – sportowych (min. terenowych, z wykorzystaniem elementów gier zespołowych i innych dyscyplin, z wykorzystaniem różnych przyborów), które wprowadzą nas w radosny nastrój i dobre samopoczucie, rozwiną naszą sprawność fizyczną i umysłową, wyrobią  dodatnie cechy charakteru, a w szczególności umiejętność zespołowego współzawodnictwa i współdziałania.
Prowadzi: Robert Graczyk


szachy dla klas IV-VII

Nasi uczniowie mają okazję rozwijać myślenie strategiczne, wyobraźnię przestrzenną, poznając tajniki „królewskiej gry”. Szachy nie tylko rozwijają szeroko rozumiane umiejętności matematyczne, ale także uczą koncentracji, odpowiedzialności za podjęte decyzje, szacunku dla przeciwnika, zasad savoir vivre, czy jakże ważnej umiejętności przyjmowania porażek.
Prowadzi: Piotr Małachowski


Nasze Atuty więcej >>>