Barbara Drabik-Falecka

Nauczycielka języka polskiego

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Absolwentka Lart Studio, krakowskiej szkoły przygotowującej do zawodu aktora. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego w edukacji publicznej. Jej podejście do uczniów opiera się na empatii, zrozumieniu indywidualnych potrzeb każdego ucznia oraz stymulowaniu ich kreatywności i samoświadomości. Stawiając na otwartość i wsparcie, tworzy przyjazne, bezpieczne i inspirujące środowisko edukacyjne, które pobudza do rozwoju zarówno intelektualnego, jak i emocjonalnego. W swojej pracy kieruje się zasadami   tolerancji, szacunku, poszanowania różnorodności i wrażliwości. Uzyskała certyfikaty międzynarodowego kursu nauczycielskiego Jogi i Medytacji oraz Jogi Nidra. W przestrzeń szkolną wprowadza elementy mające swoje podstawy w psychologii pozytywnej- mindfulness, praktykę wdzięczności i cierpliwości.